🏛 Bugun Sanoat, radiatsiya va yadro xavfsizligi qo‘mitasi hamda ROSEN Group hamkorligida “Risk omillarini hisobga olgan holda inspeksiya: API RP 580/581” mavzusidagi o‘quv treningi boshlandi.
📍 Mazkur trening “Kontexnazorato‘quv” davlat muassasasida tashkil etilgan bo‘lib, unda Qo‘mita nazoratidagi yirik sanoat obyektlari vakillari ishtirok etmoqda.
🔎 Trening davomida ishtirokchilar sanoat obyektlarida riskka asoslangan inspeksiya yondashuvlari, API RP 580/581 standartlari, xavflarni baholash hamda zamonaviy inspeksiya usullarini amaliyotga tatbiq etish bo‘yicha bilim va ko‘nikmalarini mustahkamlamoqda.
✅ Ayni vaqtda birinchi kun doirasida Qo‘mita va ROSEN Group vakillarining kirish so‘zlari, nazariy mashg‘ulotlar hamda savol-javob sessiyalari o‘tkazilmoqda.
⚙️ Ushbu trening yirik sanoat korxonalarida xavfsizlik madaniyatini oshirish, inspeksiya jarayonlarida zamonaviy yondashuvlarni qo‘llash va mutaxassislarning kasbiy salohiyatini yanada rivojlantirishga xizmat qiladi.

🏛 Сегодня при сотрудничестве Комитета по промышленной, радиационной и ядерной безопасности и ROSEN Group начался учебный тренинг на тему: «Инспекция с учетом факторов риска: API RP 580/581».
📍 Данный тренинг организован в государственном учреждении «Kontexnazorato‘quv», в нем принимают участие представители крупных промышленных объектов, находящихся под надзором Комитета.
🔎 В ходе тренинга участники укрепляют знания и навыки по применению риск-ориентированного подхода к инспекции на промышленных объектах, стандартов API RP 580/581, оценке рисков, а также внедрению современных методов инспекции в практику.
✅ В настоящее время в рамках первого дня проводятся вступительные выступления представителей Комитета и ROSEN Group, теоретические занятия, а также сессии вопросов и ответов.
⚙️ Данный тренинг служит повышению культуры безопасности на крупных промышленных предприятиях, применению современных подходов в инспекционных процессах и дальнейшему развитию профессионального потенциала специалистов.