🏛 Bugun Sanoat, radiatsiya va yadro xavfsizligi qo‘mitasi hamda ROSEN Group hamkorligida “Risk omillarini hisobga olgan holda inspeksiya: API RP 580/581” mavzusidagi o‘quv treningi boshlandi.
📍 Mazkur trening “Kontexnazorato‘quv” davlat muassasasida tashkil etilgan bo‘lib, unda Qo‘mita nazoratidagi yirik sanoat obyektlari vakillari ishtirok etmoqda.
🔎 Trening davomida ishtirokchilar sanoat obyektlarida riskka asoslangan inspeksiya yondashuvlari, API RP 580/581 standartlari, xavflarni baholash hamda zamonaviy inspeksiya usullarini amaliyotga tatbiq etish bo‘yicha bilim va ko‘nikmalarini mustahkamlamoqda.
✅ Ayni vaqtda birinchi kun doirasida Qo‘mita va ROSEN Group vakillarining kirish so‘zlari, nazariy mashg‘ulotlar hamda savol-javob sessiyalari o‘tkazilmoqda.
⚙️ Ushbu trening yirik sanoat korxonalarida xavfsizlik madaniyatini oshirish, inspeksiya jarayonlarida zamonaviy yondashuvlarni qo‘llash va mutaxassislarning kasbiy salohiyatini yanada rivojlantirishga xizmat qiladi.

🏛 Today, the Committee for Industrial, Radiation and Nuclear Safety, in cooperation with ROSEN Group, launched a training course on “Risk-Based Inspection: API RP 580/581”.
📍 The training is being held at the “Kontexnazorato‘quv” State Institution, with the participation of representatives of major industrial facilities supervised by the Committee.
🔎 During the training, participants are strengthening their knowledge and skills in applying risk-based inspection approaches at industrial facilities, API RP 580/581 standards, risk assessment, and the practical implementation of modern inspection methods.
✅ Currently, within the framework of the first day, introductory remarks by representatives of the Committee and ROSEN Group, theoretical sessions, and Q&A discussions are being held.
⚙️ This training contributes to enhancing the safety culture at major industrial enterprises, applying modern approaches in inspection processes, and further developing the professional capacity of specialists.