🏢 12–16-yanvar kunlari Qoraqalpog‘iston Respublikasida “Kontexnazorato‘quv” DM hamda “UZ-Kor Gas Chemical” QK MCHJ hamkorligida “Xavfli ishlab chiqarish ob’ektlaridan (XIChO) foydalanuvchi tashkilotlarning muhandis-texnik xodimlarini sanoat xavfsizligi sohasida tayyorlash” kursi bo‘lib o‘tdi.
📍 O‘quv mashg‘ulotlarida quyidagi korxonaning muhandis-texnik xodimlari ishtirok etdi:
“UZ-Kor Gas Chemical” QK MCHJ
💡 Kurs davomida tinglovchilarning sanoat xavfsizligi sohasidagi nazariy bilim va amaliy ko‘nikmalarini rivojlantirish, amaldagi huquqiy va texnik hujjatlar hamda xavfsizlik standartlari bilan yaqindan tanishtirish, ularni ish jarayonida to‘g‘ri qo‘llash masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
📚 Shuningdek, darslar davomida:
Ishlab chiqarishda xavfsizlik madaniyatini oshirish;
Favqulodda vaziyatlarda to‘g‘ri harakat qilish bo‘yicha amaliy tayyorgarlik;
Xodimlarning kasbiy malakasini mustahkamlash yo‘nalishlari bo‘yicha o‘quv mashg‘ulotlari olib borildi.

🏢 12–16 января в Республике Каракалпакстан Государственным унитарным предприятием (ГУП) «Kontexnazorato‘quv» совместно с СП ООО «UZ-Kor Gas Chemical» был организован учебный курс на тему: «Подготовка инженерно-технических работников организаций, эксплуатирующих опасные производственные объекты (ОПО), в области промышленной безопасности».
📍 В учебных занятиях приняли участие инженерно-технические работники следующего предприятия:
СП ООО «UZ-Kor Gas Chemical»
💡 В ходе курса особое внимание было уделено развитию теоретических знаний и практических навыков слушателей в области промышленной безопасности, ознакомлению с действующими нормативно-правовыми и техническими документами, а также стандартами безопасности и их правильному применению в рабочем процессе.
📚 Также в рамках занятий были проведены тренинги по следующим направлениям:
Повышение культуры безопасности на производстве;
Практическая подготовка по действиям в чрезвычайных ситуациях;
Укрепление профессиональной квалификации сотрудников.
✅ Данный курс служит повышению квалификации персонала, работающего на опасных производственных объектах, и обеспечению безопасности производственных процессов.